Ten luksusowy hotel znajduje się w Abu Zabi (stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich).  Jest jednym z największych hoteli świata, a zarządza nim niemiecka sieć Kempinski. Powstał w 2005 roku, po czterech latach budowy. Stanowi najbardziej dochodowe przedsiębiorstwo Zjednoczonych Emiratów Arabskich tuż po wydobywaniu ropy naftowej.

Wyposażenie Hotel Emirates Palace

Do dyspozycji mamy trzysta dwa pokoje lub dziewięćdziesiąt dwa apartamenty. Posiadają oneluksusowy hotel luksusowe wyposażenie. Udogodnienia, które w nich znajdziemy to: klimatyzacja, lodówka w pokoju, minibarek. Na terenie hotelu znajduje się basen, centrum fitness wraz z siłownią, restauracja serwująca dania świata, bar, salon, SPA, kort tenisowy, darmowe wi-fi. Dla wygody gości, zapewniona jest obsługa pokojowa, darmowy parking dla gości, transport na lotnisko, czyszczenie chemiczne, usługi pralnicze, opieka nad dzieckiem. Jeżeli wybieramy się do Abu Zabi w celach biznesowych, z pewnością docenimy obecność centrum biznesowego, pomieszczeń konferencyjnych czy bankietowych.

Dodatkowymi atutami tego luksusowego hotelu są obecność osobistego kamerdynera całodobowo na cały czas pobytu (każdy gość otrzymuje własnego), lokalizacja tuż przy plaży, personel znający 50 języków świata. Na terenie hotelu znajdziemy 17 luksusowych sklepów międzynarodowych sieci.

Wystrój luksusowego hotelu

emirates palace hotelWystrój Hotelu Emirates Palace jest bardzo przemyślany. Nawiązuje do tradycyjnych arabskich motywów kojarzących się z pałacem. W hotelu znajduje się kopuła centralna o średnicy 42 metrów, 114 kopuł obocznych (o średnicy od 3 do 12 metrów szerokości), które wspólnie tworzą spójną kompozycję oraz dach całego pałacu. Kolory, których użyto we wnętrzach nawiązują do odcieni piasku na arabskich pustyniach.

W tym luksusowym hotelu znajduje się również sala balowa nad którą unosi się przepiękna kopuła. Jej szerokość wynosi 17 metrów. Jednocześnie w sali balowej może znajdować się ok. 3000 gości.

Wokół hotelu znajdziemy park, którego powierzchnia wynosi aż 1 km kwadratowy. Został zaprojektowany w takim stylu, który nawiązuje do plaż nadmorskich.

Pałac początkowo miał być jedną z posiadłości szejków – rodziny królewskiej szejkanatu Abu Zabi. Jednak pałac nie został zbudowany na czas i żeby uniknąć wstydu, pałac został ogłoszony hotelem.