Sieniawa Pałac Hotel to kompleks, w którego skład wchodzą Pałac Książęcy, Pałac Belweder, Dwór Marszałka, Dworek Generalski, Dworek Myśliwski i Oficyna Dworska. Swój rozwój zawdzięcza dwóm rodom magnackim Sieniawskich i Czartoryskich.

Historia Pałacu

Adam Mikołaj Sieniawski, syn Mikołaja Sieniawskiego – założyciela miasta, zaangażował się w dalszy rozwój Sieniawy. Na początku XVIII wieku Adam założył park, a w latach 1718-1720 wybudował pomarańczarnię z rzadkimi drzewami tropikalnymi. Po jej przebudowie, w 1726 roku, zaczęto ją nazywać pałacem letnim, a w ciągu pierwszej połowy XVIII wieku utworzono kompleks pałacowo-parkowy w Sieniawie.

 

pałac sieniawa

Po 1731 roku Sieniawa zmieniła właściciela, bowiem Zofia zSieniawskich wyszła za mąż za Augusta Czartoryskiego – niezwykle zamożnego księcia. Dzięki niemu, w latach 1743-1745 pałac został rozbudowany, a korpus główny otrzymał boczne pawilony. Czartoryscy zaczęli na stałe przebywać w Sieniawie. Liczne zapisy świadczą o tym, że ich Pałac był jednym z pierwszych w Rzeczpospolitej.

Obecnie Pałac jest prywatnym Hotelem, a zabytkowy kompleks restauracyjno-hotelowy jest ekskluzywnym miejscem służącym do spotkań, konferencji, imprez kulturalnych, towarzyskich, biznesowych, a także wypoczynku.

pałac sieniawa

Wystrój i klimat

W Pałacu Sieniawa mamy do wyboru wieloosobowe pokoje, jednak łączy je to, że wystrój każdego z nich nawiązuje do XVIII wieku. Pomieszczenia urządzone są bardzo starannie, z dbałością o detale tak, by przypominały zabytkowy styl. Każdy z pokoi jest jednak urządzony indywidualnie i posiada oddzielną łazienkę z prysznicem lub wanną, WI-FI, telefon, telewizor oraz galanterię hotelową. Mamy w nich dużo przestrzeni, światła i okien z widokiem na hektarowy park. To wszystko sprawia, że możemy się zrelaksować i wypocząć.

Możemy również wynająć apartament – zlokalizowany na pierwszym piętrze w Pałacu Książęcym godny samego cara. Pokoje w apartamentach połączone są z okazałymi salonami, sypialniami z małżeńskim łożem, łazienkami z wannami z hydromasażem, dzięki czemu możemy się wczuć w niesamowitą aurę tego miejsca.