Wakacje nad polskim morzem to dla wielu polskich rodzin tradycja już od pokoleń. Nasi rodzice jeździli do ośrodków wczasowych nad Bałtykiem w PRLu, my jako dzieci z nimi. Teraz, bardzo często kontynuowana jest tradycja wyjazdów wakacyjnych nad Morze Bałtyckie.

Luksusowe hotele i SPA

Obecna oferta turystyczna jest znacznie bogatsza niż oferowały ośrodki wypoczynkowe w latach siedemdziesiątych czy osiemdziesiątych. Coraz mniej osób decyduje się też na wczasy pod namiotem czy na kempingu. Coraz częściej wybierane są hotele czy profesjonalne ośrodki wczasowe, w których poza miejscem noclegowym i restauracją możemy cieszyć się takimi udogodnieniami jak baseny, siłownie czy gabinety SPA. Wiele hoteli oferuje masaże i cały szereg zabiegów poprawiających nasz wygląd i samopoczucie. Nam Bałtykiem znajdziemy coś na każdą kieszeń, od budżetowych ośrodków ze wspaniałym klimatem, nadal popularnym wśród seniorów, po pięciogwiazdkowe hotele z najwyższej półki, na jakie niestety nie każdy może sobie pozwolić.

Wakacje nad morzem

Nad Bałtyk jedziemy aby spędzić wakacje nam morzem i mamy gwarancję że spędzimy tydzień czy dwa w nadmorskiej miejscowości. Nie równa się to jednak pewności że te dwa tygodniu będzie nam dane spędzić na plaży. Pogoda na polskim wybrzeżu nawet w lipcu i sierpniu potrafi być kapryśna i zdarzają się okresy nawet kilkudniowych opadów deszczu, czy gorszej pogody. Ale patrząc na to z pozytywnej strony, okresy gorszej pogody, to idealny okres na zapoznanie się z oferta okolicznych muzeów, parków rozrywki czy zabytków, na które często szkoda nam czasu gdy mamy w opcji leżenie na słonecznej, bałtyckiej plaży.

Warto pojechać nad morze

Podsumowując, warto pojechać na wakacje nad polskie morze, niezależnie od pogody znajdzie się tam coś ciekawego dla dzieciaków. Starsi natomiast chętnie powspominają lata swojej młodości i wspaniałe bałtyckie wakacje sprzed lat. Do zobaczenia nad Bałtykiem!