Zwiedzanie Warszawy z przewodnikiem ma wiele zalet. Przede wszystkim, docieramy do zupełnie nieznanego nam miasta i mamy możliwość zobaczenia najpiękniejszych zabytków architektonicznych. Poznajemy ich historie, sytuacje z nimi związane, najciekawsze przygody. Kolejnym plusem jest to, że możemy dopasować wyprawę do naszych potrzeb i oczekiwań.

Wycieczki po Warszawie w określonej tematyce

Nawet jeśli Warszawa jest nam znana, zawsze możemy odkryć ją na nowo. Pomocne może się okazać właśnie zwiedzanie Warszawy z przewodnikiem, np. przewodnicywarszawianka.pl. Przewodnik planuje wtedy trasę naszej wycieczki oraz atrakcje zgodne z tematyką, którą wybraliśmy. Może to być np. kryminalna Warszawa, gdzie mamy okazję poznać miejsca, gdzie przed wojną przebywali przestępcy, mając szerokie pole do popisu w miejskiej dżungli. Inną ciekawą propozycją wydaje się być Warszawa za czasów PRL. Możemy wczuć się w klimat tego okresu dzięki atrakcjom, które przygotują dla nas przewodnicy. Możemy również zwiedzać wybrane dzielnice, zabytki, tereny zielone, cmentarze – w zależności od naszych preferencji.

zwiedzanie warszawy z przewodnikiem

Sposoby na zwiedzanie Warszawy

Jeśli nie jesteśmy fanami pieszych wędrówek, możemy postawić na inny sposób poruszania się po mieście. Do wyboru mamy np. rejsy po Wiśle, zwiedzanie samochodem w stylu retro, londyńskim autobusem, dorożką, omnibusem czy segway’em. Nowoczesne i nietuzinkowe środki transportu mogą być wspaniałą alternatywą dla spacerów i z pewnością pomogą odkryć nieznane dotąd uroki miasta. Przewodnicy z pewnością zadbają o miłą atmosferę, komfort i ogromną dawkę wiedzy.